z tego powodu nie umiera. Również fakt, że myjemy zęby i mamy świadomość tego, że należy o nie dbać, znacznie poprawia nasz ogólny stan zdrowia. Wracając do pytania - zęby psują bakterie, które żywią się cukrem. Poza tym nasze szkliwo jest również osłabiane przez kwasy, przez co traci swoją wytrzymałość. To zła wiadomość dla tych, którzy lubią sałatki i wino. Jednak nie musimy rezygnować z tych przyjemności - warto po prostu częściej myć zęby i odwiedzać regularnie swojego stomatologa.
Przeprowadzanie profilaktycznych zabiegów stomatologicznych
Przeprowadzanie profilaktycznych zabiegów stomatologicznych jest obecnie bardzo częste. Do takich zabiegów należy zarówno przegląd stomatologiczny, jak i leczenie niewielkich ubytków zębowych oraz wprowadzanie u pacjenta odpowiednich leków. Wszystkie tego rodzaju zabiegi powinny zostać wcześniej zaplanowane nie tylko pod względem organizacyjnym, ale również czysto stomatologicznych. Ich przygotowaniem zajmą się pracownicy konkretnej przychodni natomiast pacjenci będą musieli zadbać o to, aby odpowiednio przygotować jamę ustną i przyjść punktualnie o wybranej przez siebie godzinie. W przeciwnym razie leczenie ich zębów będzie bardzo utrudnione, a czasami nawet niemożliwe. Dlatego wszystkim pacjentom powinno zależeć na dostosowywanie się do sugestii dentystów.
Pełna opieka stomatologiczna obejmuje przegląd stomatologiczny, leczenie zębów, ich wybielanie oraz ewentualną ekstrakcję. Dlatego niektóre osoby korzystają z odpowiednich dla siebie pakietów stomatologicznych. Pozwala im to uniknąć ponoszenia zbyt dużych kosztów leczenia zębów. Jednocześnie zapewnia dostęp do najbardziej nowoczesnych narzędzi stomatologicznych spośród wszystkich dostępnych na rynku. Ważne jest również to, aby korzystanie z usług stomatologicznych było systematyczne i odbywane zawsze, kiedy pacjent zauważa u siebie jakieś zmiany na zębach. Stopień rozwoju współczesnej stomatologii pozwala na szybkie korzystanie z praktycznie wszystkich zabiegów dentystycznych, które są dostosowane do potrzeb konkretnego pacjenta.
Implanty - ile to kosztuje?
Wbrew pozorom - implanty nie są aż tak inwazyjne. Mimo, że ta "śruba" wygląda przerażająco, nie ma ryzyka że zrobi nam krzywdę. Wręcz przeciwnie - jako jedyne uzupełnienie nie powoduje utraty kości, co jest częstym problemem występującym po utracie naturalnego korzenia zęba.
Jeżeli nie straciliśmy korzenia, możemy rozważyć tradycyjną protezę, czyli koronę. Ale gdy nie mamy takiego "szczęścia" implant jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na trwałość oraz estetykę.
Ile to kosztuje? Cenniki są różne, pamiętajmy jednak, że do ceny implantu trzeba jeszcze doliczyć koszt korony. Na jeden ubytek musimy liczyć od około 2-3 tysięcy złotych. Niby sporo, ale w takie rozwiązanie może się jednak opłacać.